Īss brauciens uz Latviju

Po šios kelionės žymėdamas savo aplankytas vietas Tripadvisor žemėlapyje nustebau kiek mažai vietų esu matęs artimiausiose kaimyninėse šalyse. Pro jas dažniausiai tik pravažiuoju, judėdamas kažkur gilyn į Europą ar į šiaurę. Tad ši kelionė ką tik įgavo dar didesnę prasmę !

Būta tai ramios šeimyninės (nes ekipažas sudarytas iš dviejų kartų atstovų) savaitgalio kelionės, apėmusios šiaurės Lietuvą ir pietų Latviją. Nieko super ypatingo nepamačiau, bet smagu pažinti artimuosius aplinkinius kraštus.

Artėjant link Latvijos ir jos pietuose nustebino erdvės pojūtis. Nors visur Lietuvoje palei kelią driekiasi laukai, Latvijos pietuose jie atrodo kažkokie nesibaigiantys. Tiek pievos, tiek ir geltonieji javų laukai. Amerika..

Latvijoj viskas paprasta ir jauku, kraštovaizdis kaip Lietuvoje, žmonių buityje likę dar gana daug sovietizmo, kaip ir Lietuvos provincijoje. Su užsieniečiais daug mieliau bendraujama rusiškai, negu angliškai. Nors dažnoje turistinėje vietoje tave sutiks ir pasisveikins angliškai, tačiau pradėjus kalbėti, paaiškėja, kad anglų kalbos žinios ties pasisveikinimu pasibaigė. Tai, deja, irgi primena kad esi post-sovietinėje valstybėje.

Apsilankėme Bauskoje (Bauskos pilis, automobilių muziejus), Tervete gamtos parke, tačiau daugiausiai mano ir Jūsų, gerbiamieji skaitytojai, dėmesio vertas objektas – Rundalės pilis. Kažkokiuose panašiuose rūmuose, rodos, esu buvęs Drezdene, bet neatsimenu pavadinimo. Tik pagal galvoje išlikusį vaizdą. O gal net ne Drezdene, o Vienoje.. Bet Rundalė tikrai didingesnė. Rūmai su 44 (?) kambariais ir milžiniškas parkas su rožėmis, vijoklių koridoriais ir tualetu kinietiško stiliaus namelyje:)

Bet tam, kad nebūtume užtvindyti nenumaldomos didybės, teko imtis priemonių – beveik pačiame parko centre ant suoliuko pasidarėme paprastą buitinį pikniką su batonu ir humusu, kaip atsvarą tai senovės puikybei. Ir visur vėl stojo harmonija.

Grįžtant į Lietuvą, netikėtai užsukome į Kėdainius, kurie tapo šios kelionės objektu-laimėtoju Lietuvoje. Labai gražus miestas, ypač jo senamiesčio architektūra. Gaila kad ten nežmoniškai tuščia, žmonių beveik nėra. Tikiuosi tik dėl to, kad buvo sekmadienis, nes ten tikrai galima gyventi. Grįžęs nepatingėjau net NT kainų patyrinėti ten, bet pasiūla nedidelė…

 

Apytikslis kelionės maršrutas:

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s