Baltija pirmą kartą

Visai netikėtai atsidūriau Baltijos jūroj. Tikrai. Savaitgalis jau buvo suplanuotas (beje, irgi plaukioti, Kuršių Mariose), bet štai viską perplanavęs aš jau perku bilietus ir ketvirtadienį 12:00 val. sedžiu autobuse Vilnius – Ryga. Paskui Ryga – Parnu.

Reikėjo parpludyti laivą iš Parnu į Klaipėdą. Planas buvo toks penktadienį plaukiam Parnu – Ventspilis, pernakvojam ir šeštadieniui lieka Ventspilis – Klaipėda. Tačiau realybėj paaiškėjo, kad vienos dienos iki Ventspilio neužteks, tad galiausiai nusprendėme niekur nestoti ir nuplaukėme tiesiai į Klaipėdą. Užtrukome maždaug 40 valandų, Viso 238 jūrmylės, pirmosios mano gyvenime!

Įspūdžių tiek daug, kad vargu ar tiek jų apturėčiau autostopu važinėdamas po kokį Pakistaną. Nors.. apturėčiau, tik kitokių.

Įspūdis 1 – jachta ir jos valdymas. Jau kaip ir įpratau ežere, kad nuolatos turi sėdėti prie rumpelio, o dar ir prie groto atskiras žmogus turi būti. O čia gi tiesiog nustatai kursą ir įjungi autopilotą. Viskas. Kaip supratau, jūroje vėjas yra tolygesnis ir vienodesnis, tad taip plaukti yra įprasta. Be to, sužinojau, kad būna tiek mechaniniai, tiek ir elektroniniai autopilotai.

Bet mūsų laivas apskritai buvo ypač gudrus (Hanse 345, 2015 metų statybos). Kokpite sumontuotas “borto kompiuteris” per kurį galima matyti begalę naudingos informacijos ir valdyti laivą. Netgi duoti komandą venduoti (!) ir sistema pati tai atlieka! Šiaip nieko keisto, bet iki šiol nebuvau susimąstęs, kad technologijos pasiekia visas sritis, ir pramogines jachtas taip pat.

Įspūdis 2 – naktinis plaukimas. Kažkokia totali magija. Saulė nusileidžia, vėjas rimsta, vandens paviršius po truputį išsilygina. Vakaruose dangus po truputį nusidažo oranžine spalva. Ir kuo toliau, tuo vis labiau, ir vis įvairesniais atspalviais. Vanduo įgauna kažkokį žydrą atspindį. Tada horizonte, vakarinio dangaus fone išnyra didelio laivo juodas kontūras, paskui kitas… Kažkodėl tas vaizdas man priminė pigias šūdinas gariūnų maikes su užrašu California beach. Dabar suprantu ką jie norėdavo pavaizduoti. Štai, net pavyko surasti kažką panašaus, tik šita dar visai nieko.

Tuo tarpu rytų pusėje tamsa. Tamsiai mėlyna ir violetinė tamsa. Bet kažkur šiaurės vakaruose pasimato iš vandens kylantis mėnulis. Didžiulis geltonas blynas paliekantis šviesos taką ant vandens. Ir vis didėja ir kyla aukštyn. Aš Jums sakau – visiška magija…

IMG_20170714_233933_gimp

Šis kadras yra artimiausias tam vaizdui, kurį mačiau, nors tikrai ne geriausiai jį perteikiantis.

Tai čia tik du įspūdžiai, sakysite Jūs. Du ryškiausi įspūdžiai – atsakysiu aš. Turėjau daugybę įdomių pokalbių su kitais įgulos nariais – apie buriavimą, gyvenimą, veiklas, darbus, gamtą, keliones ir dar apie daug dalykų, sužinojau begalę naujų dalykų apie laivybą, išgirdau įdomių patirčių. Kai kuriuos dalykus tiesiog pirmą kartą pamačiau praktikoje, ne tik knygoje, iš kurios mokiausi.

Nenoriu girtis, bet jaučiu kaip stipriai mane praturtino toks, rodos, paprastas savaitgalio pasiplaukiojimas Baltijos jūroje. Nekantrauju į ją vėl sugrįžti. O tai bus jau visai netrukus!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s